Dzwonek  Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Dopłaty do nawozów – przykłady obliczeń wysokości należnej dotacji

25.04.2022

Drukuj

Dopłaty do nawozów – przykłady obliczeń wysokości należnej dotacji

- Wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom już w piątek na stronach internetowych Agencji umieściliśmy wszystkie konieczne informacje na temat tego programu pomocowego wraz z wnioskiem, instrukcjami do jego wypełnienia. Efekty tego widzimy już dzisiaj od rana, bardzo intensywnie państwo składają wnioski na tą pomoc – mówiła Joanna Helman, dyrektor Departamentu Wsparcia Krajowego. Przypomniała, że jednym z najważniejszych warunków ubiegania się o pomoc jest konieczność wcześniejszego złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe oraz wymieniła pozostałe warunki przyznawania pomocy, o których pisaliśmy także TUTAJ. Rolnicy jeszcze do 15 maja mają szansę dokupić nawozy, tak aby uzyskać na nie ewentualne dopłaty.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szacuje, że o pomoc będzie się ubiegać nawet 1,2 mln rolników.

r e k l a m a

- Mamy określony budżet środków, został przewidziany na tą pomoc, to jest 3,9 miliarda złotych. Jest to z pewnością największy budżet jakim dysponowaliśmy do tej pory w przypadku pomocy krajowej.  Nasza ogromna prośba do państwa, żeby te wnioski spływały do nas jak najszybciej, ponieważ ten współczynnik będzie mógł zostać ustalony dopiero po wpłynięciu wszystkich wniosków i ich zweryfikowaniu przez pracowników Agencji. Oczywiście im szybciej te wnioski będą spływały, tym szybciej będziemy w stanie wypłacić państwu środki – wymieniała Helman.

Przykład obliczenia dopłat do nawozów

Podczas webinaru przedstawiono algorytm i przykłady wyliczeń kwot dopłat do nawozów możliwych do uzyskania po złożeniu wniosków. Załączamy instrukcję podaną przez ARiMR podczas spotkania.
Dorota Kolasińska

Fot. Envato Elements

 


Widziałeś już nasze video "EFA można wykorzystać do produkcji – jak złagodzono przepisy?"?

Polecane dla Ciebie:

article icon

Ciężka i dobrze wyposażona – test brony Agro-Tom ATH Premium

Czytaj

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii