Dzwonek  Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ukraina: Traktor najechał na minę i wybuchł. Rolnik zginął na miejscu

14.04.2022

Drukuj

Ukraina: Traktor najechał na minę i wybuchł. Rolnik zginął na miejscu
Policjanci z Obwodu Czernihowskiego poinformowali, że w pobliżu wsi Nowy Basan w powiecie niżyńskim wybuchł mały traktor z przyczepą. Kierowca zginął w wyniku wybuchu. Śledczy badają okoliczności wybuchu tego ciągnika na polu

Po otrzymaniu zgłoszenia o tragicznym zdarzeniu na miejsce niezwłocznie przybył zespół śledczy z niżyńskiego komisariatu Policji, a także pirotechnicy z jednostki DSNS z Obwodu Kirowogradzkiego i z Obwodu Czernihowskiego.

Policjanci ustalili, że 42-letni mieszkaniec wsi Nowy Basan wywoził śmieci traktorem. Wracając z pola do wsi najechał na minę przeciwpancerną pozostawioną przez Rosjan, co doprowadziło do eksplozji ciągnika i śmierci rolnika. Pirotechnicy w tym samym miejscu znaleźli i rozbroili jeszcze jedną minę przeciwpancerną.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń wojennych traktor rolniczy  z kabiną, który najedzie na minę przeciwpiechotną zostaje mocno uszkodzony, ale kierowcy udaje się przeżyć. Kontakt z miną przeciwpancerną, która ma znacznie większa siłę eksplozji, oznacza dla kierowcy śmierć.

r e k l a m a

Zgodnie z zaistniałą sytuacją Policja wspólnie z Prokuraturą prowadzi dochodzenie karne na podstawie art. 438 Kodeksu Karnego Ukrainy (naruszenie przepisów i zwyczajów wojennych).

Ukraińska Policja wzywa obywateli do zachowania niezwykle uważności i ostrożności, szczególnie na terenach tymczasowo okupowanych przez wojska wroga. Rosjanie zostawili wiele materiałów wybuchowych, zaminowali wiele terenów i pozostawili niebezpieczne przedmioty.

Policja radzi obywatelom, aby nie poruszać się tam, gdzie mogą być pozostawione przez Rosjan miny, a w przypadku zauważenia podejrzanych przedmiotów na drogach, poboczach lub polach proszą o natychmiastową informację. To może ocalić innym życie. 

oprac. bcz

Źródło: Policja Obwodu Chernihowskiego/FB

Widziałeś już nasze video "Zielony Ład w ogniu krytyki. Jan Krzysztof Ardanowski nie zostawia suchej nitki na programie"?

Polecane dla Ciebie:

article icon

Ciężka i dobrze wyposażona – test brony Agro-Tom ATH Premium

Czytaj

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii